Kim jesteśmy?

Jesteśmy zespołem, dla którego tworzenie stron internetowych jest pasją. Przez lata pogłębialiśmy swoją wiedzę i zdobywaliśmy niezbędne doświadczenie. Teraz nadszedł czas, aby wystartować! Tworzymy ambitny zespół, otwarty na współpracę i nowe pomysły. Rozumiemy, że strona internetowa jest nie tylko wizytówką firmy, ale też narzędziem marketingu oraz funkcjonującą maszyną, dlatego wybierając nas otrzymasz kompleksową usługę oraz opiekę dotyczącą strony internetowej.

Dla Ciebie i Twojej firmy:
- zaprojektujemy i wykonamy stronę internetową na miarę Twoich potrzeb,
- udostępnimy i skonfigurujemy serwer pocztowy wraz z zsynchronizowanym formularzem kontaktowym,
- udzielimy wsparcia technicznego, opiekę gwarancyjną i zapewnimy aktualizację treści zamieszczanych na stronie w trakcie współpracy,
- zredagujemy i dostosujemy teksty umieszczane na stronie internetowej pod kątem pozycjonowania i sprawimy, że Twoja strona będzie osiągała częstsze wyniki w wyszukiwarce,
- dostosujemy stronę pod względem responsywności, dzięki czemu będzie wyświetlała się i funkcjonowała perfekcyjnie zarówno na komputerach, jak i urządzeniach mobilnych takich jak tablet i telefon.

Wola Wężykowa - resztki murów dawnego dworu obronnegoWola Wężykowa (pierwotnie Wola Grabicka) pojawia się w źródłach pisanych w 1368 r. Na początku XV w. stanowiła centrum klucza Wężyków. W ciągu XV w. rodzina przyjmowała od posiadanych wsi nowe nazwiska. Wola Wężykowa pozostała jednak główną siedzibą rodu. Urodził się tu Jan Wężyk, arcybiskup gnieźnieński i prymas Polski za czasów Zygmunta III. W dniu 23 lutego 1633 r. koronował on Władysława IV. Spoczywa w kolegiacie łowickiej, w kaplicy swego imienia.

Ok. 300 m od drogi, wśród rozlewisk i podmokłych łąk zachowały się resztki murów dawnego dworu obronnego, funkcjonującego od XVI w. do 2 poł. XVIII w. - głównej siedziby Wężyków Widawskich. W 1927 r. ówcześni właściciele rozebrali mury tego dworu, zużywając cegły na budowę domu. W pobliskim parku inny dwór, który do 1939 r. należał do Rogowskich, a po wojnie został wykupiony przez Kazimierza Ziółkowskiego.

Przed wsią (od strony Widawy), przy drodze do Grabna znajduje się duży cmentarz (200 x 200 m) wojenny z czasów I wojny światowej. Pochowano tu żołnierzy niemieckich, poległych późną jesienią 1914 r. w tzw. bitwie pod Zamościem, w której rosyjska 7 Dywizja Piechoty, dowodzona przez płk. Józefa Dowbor-Muśnickiego (późniejszego słynnego generała broni WP) zadała klęskę znacznie silniejszym wojskom niemieckim.

Tekst: Wikipedia - Wolna Encyklopedia 

We wsi do niedawna istniał młyn "Kurek", który pracował poruszany kołem wodnym jako ostatni w regionie. We wrześniu 1939 roku na polach w Woli Wężykowej istniało niewielkie lotnisko polowe, na którym przygotowano zasadzkę z udziałem z czterech samolotów P11c 161 eskadry myśliwskiej. Zasadzka miała na celu powstrzymanie niemieckiej wyprawy bombowej. Po długiej samotniej walce z przeważającymi liczebnie myśliwcami Luftwaffe został zestrzelony ppor. pil. Edward Kramarski. W miejscu gdzie spadł polski myśliwiec wybudowano w 1983 roku pamiątkowy obelisk.

W pobliżu Woli Wężykowej położony jest rezerwat przyrodniczy "Grabica" oraz przebiega trasa turystyczna - Szlak młynów nad Grabią (kolor żółty).